واردات قطعات اورجینال و خرید قطعات الکترونیکی کمیاب از چین  توسط دفتر فعال شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران مستقر در شانگهای چین امکان خرید قطعات الکترونیک از سراسر دنیا را در سریعترین زمان ممکن فراهم می کند.

خرید و واردات قطعات اورجینال و کمیاب به صورت عمده و جزئی

ارائه خدمات خرید و واردات قطعات اورجینال از چین طبق نیاز مشتری از معتبرترین توزیع کننده قطعات الکترونیک مانند انواع ICها , میکروکنترلر، ترانزیستور، ترایاک، انواع مقاومت ها، خازن ها، قطعات SMD و غیره توسط بازرگانی پیشرو تلاشگران بصورت تخصصی از سرتاسر دنیا انجام می شود، همینطور مراحل حمل و ترخیص نیز توسط بخش حمل و ترخیص شرکت در سریعترین زمان ممکن قطعات الکترونیک خریداری شده از چین را به سمت ایران حمل و سپس ترخیص می نماید.

با توجه به نیاز صنعت الکترونیک در ایران و نبود تجهیزات الکترونیکی کمیاب و خاص ، این کمبود باید با وارد کردن قطعات الکترونیکی از کشورهای دیگر مانند چین، ترکیه یا کشورهای اروپایی جبران شود.

اما از سوی دیگر به دلیل ظهور دلالان و سودجویان، مشکلاتی مانند افزایش هزینه ها، تاخیر در تحویل سفارشات به مشتری، یا وجود برخی مشکلات فنی در قطعات و همچنین پیگیری آن از لحظه ثبت سفارش تا دریافت کالا بوجود آمده است.

در ادامه مقاله به موارد مهم در خصوص روش صحیح انتخاب واردکنندگان قطعات الکترونیکی و چالش ها و تعارض هایی که ممکن است قبل، بعد یا هنگام ثبت سفارش برای واردات قطعات الکترونیکی برای شما رخ دهد، بحث خواهیم کرد.

خرید و واردات قطعات اورجینال و کمیاب به صورت عمده و جزئی

سفارش واردات قطعات الکترونیکی

قبل از اینکه نسبت به  سفارش خرید قطعات الکترونیکی کمیاب مورد نیاز خود در شرکت و یا در سایت اقدام کنید، شما باید در انتخاب خود بسیار محتاط باشید، چون این امکان وجود دارد که با يک دلال روبرو باشید که با يه شرکت دیگر کار ميکند در این صورت شما با تعداد زیادی از افراد مواجه خواهید شد که ثبت سفارش محصول مورد نظر شما به یکدیگر ارجاع میدهند که این امر همچنین منجر به افزایش قیمت محصول (به دلیل وجود واسطه) می شود و قطعات نیز خیلی دیر به دست شما خواهد رسید.

پس حتما به سابقه شرکت، قیمت واردات قطعات، و زمان تحویل واردکننده قطعات الکترونیکی قبل از سفارش توجه کنید و سعی کنید این اقلام را با چند شرکت مقایسه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

با توجه به بازه زمانی که شما نیاز به این قطعات الکترونیکی دارید، روش حمل و نقل برای شما متفاوت خواهد بود. شما می توانید قطعات خود را از کشورهای دیگر با قایق یا هواپیما وارد کنید. زمان برآورد شده برای واردات قطعات الکترونیکی توسط کشتی حدود ۴ ماه و هواپیما حدود ۲ هفته است. البته این ارقام تقریبی هستند و بسته به شرایط ممکن است کم و یا زیاد باشد.

همچنین از تامین کننده قطعات الکترونیک خود بخواهید قطعات مورد نیاز شما را از شرکت های مشهور الکترونیک جهان خریداری کند. با این کار اطمینان حاصل خواهد شد که قطعات شما سالم هستند و شما هیچ مشکلی در آینده نخواهید داشت. همچنین به دنبال یک تامین کننده ای باشید که قطعات را حداقل چند روز پس از تحویل ضمانت کند به طوری که شما  بتوانید آنها را تست کرده و مطمئن شوید که قطعات الکترونیکی سالم و با کیفیت هستند.

نکات مهم به هنگام ثبت و بعد از ثبت سفارش واردات قطعات اورجینال

در هنگام ثبت سفارش قطعات الکترونیکی خارجی خود، شما باید برای تامین کننده قطعات یک شماره فنی، لینک دیتاشیت، کارخانه تولید کننده، و تعداد مورد نیاز از هر قطعه را به منظور جلوگیری از خطا در ارائه قطعات الکترونیکی و دریافت صحیح محصول ارائه کنید.

همچنین مشخص کنید که چه زمانی به قطعات سفارشی خود نیاز دارید تا برای واردکننده بداند که باید با هواپیما یا کشتی ارسال کند.

پس از سفارش قطعات الکترونیکی خود باید با تامین کننده خود تماس بگیرید تا در هر مرحله از واردات قطعات به شما اطلاع دهد. البته برخی از شرکت ها هر مرحله را از طریق پیام متنی یا پنلی که در اختیار مشتری قرار می دهند، به مشتری اطلاع می دهند.

خرید قطعات کمیاب به صورت عمده و جزئی

خرید قطعات الکترونیکی کمیاب

گاهی پیدا کردن و تامین برخی قطعات الکترونیکی به دلایل مختلف می تواند دشوار باشد. با توجه به این که دستگاه هایی در صنایع مختلف وجود دارند که برای ادامه کار خود به این قطعات نیاز دارند، اگر قطعات تامین نشده باشند، ممکن است آسیب جبران ناپذیری به بار آورد. حالا در ادامه توضیح میدهیم که کدام قطعات الکترونیکی خاص و کمیاب هستند؟

  • قطعاتی که قدیمی هستند و خط تولید آنها متوقف شده است.
  • اجزایی که فقط یک کاربرد خاص در یک دستگاه خاص دارند.
  • قطعات الکترونیکی که کاربردهای امنیتی دارند (این قطعات در کشور تقریباً نادر هستند).

شرایط واردات تجهیزات امنیتی الکترونیکی به دلیل کاربرد خاص و مشکلات اقتصادی و وضعیت کنونی تحریم ها به شدت دشوار است و کمتر کسی می تواند این اجزا را تحت این شرایط وارد کند. به طور معمول، مشکلاتی در تدارکات و خرید انواع ترانزیستورها، خرید انواع خازن ها، مقاومت ها و به طور کلی قطعات الکترونیکی مورد استفاده در بخش های نظامی، مخابراتی و هوانوردی وجود خواهد داشت.

با توجه به تعدادی از مشکلات مانند تحریم های سنگین، عدم دسترسی به صنایع داخلی و شرکت های حرفه ای تولید کننده قطعات الکترونیکی و منابع جهانی و پیچیدگی های فنی که در کشور وجود دارد، نمی توان بسیاری از دستگاه های الکترونیکی به ویژه قطعات الکترونیکی خاص را در کشور تولید کرد؛ بنابراین بیشتر قطعات الکترونیکی از کشورهای دیگر از جمله چین وارد می شوند.

در این زمینه توجه به مسائلی از جمله اینکه محصولی که شما دریافت می کنید دقیقا همان قطعه سفارش داده شده است، نه جایگزین؛ و یا قطعات خریداری شده اصلی و با کیفیت هستند یا نه؛ بسیار مهم است.

سفارش واردات قطعات از چین از طریق شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران

شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران، با مدیریت دفاتر ثبت شده در چین و با استفاده از کارشناسان بومی در آن دفاتر، به عنوان یک پل مستقیم بین متقاضی قطعات الکترونیکی و تولیدکننده این قطعات عمل می کند، و در فاز اول لیستی از سفارشات مشتری را تهیه کرده و پس از پرس و جو در مورد قیمت و ارائه نتایج آن به مشتری، قطعات الکترونیکی درخواست شده توسط مشتری را وارد می کند و تمام قطعاتی را که خرید کننده درخواست کرده با قیمت مناسب و با گارانتی اصل بودن تحویل می دهد.

در پایان شما همراهان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید و سفارش واردات قطعات الکترونیک از چین می توانید با کارشناسان بازرگانی ما در شرکت تماس حاصل فرمایید.

قطعات الکترونیکی