در این مقاله در نظر داریم در مورد خرید قطعات الکترونیکی، بویژه خرید قطعات الکترونیکی کمیاب و خاص صحبت کنیم. بعد از شناخت این قطعات و کسب دانش کافی در مورد شناسایی انواع قطعات الکترونیکی میتوانیم متوجه شویم که بهترین مکان برای خرید این قطعات کجاست؟ پس در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه خرید قطعات الکترونیکی کمیاب و خاص

تامین و تهیه قطعات الکترونیکی خاص برای صنایع خاصی مانند پزشکی و مخابرات همواره مملو از مشکلات بوده است. واردات قطعات الکترونیکی کمیاب یکی از راه های تامین ورفع نیاز به قطعات الکترونیکی است که توسط شرکت های تجاری صورت میگیرد، اما این شرکت ها باید مهارت و تجربه کافی برای خرید قطعات الکترونیکی کمیاب را داشته باشند. اگر دانش و اطلاعات لازم در این زمینه را نداريد و بايد قطعات الکترونيکی خاصی را تامین کنید، اين مقاله پربار را از دست ندهيد.

نحوه خرید قطعات الکترونیکی کمیاب و خاص

انواع قطعات الکترونیکی کمیاب و خاص

قبل از اینکه بخواهیم قطعات الکترونیکی کمیاب و خاصی را تامین کنیم،در ابتدا باید بدانیم چه قطعاتی خاص نامیده میشود تا بتوانیم آنها را از سایر قطعات متمایز کنیم. در این مقاله می خواهیم انواع قطعات الکترونیکی کمیاب و خاص را بررسی کنیم.

قطعات نظامی و امنیتی

مهندسان مخابرات، هوانوردی و نظامی بیش از هر صنعت دیگری به قطعات الکترونیکی ویژه ای نیاز دارند. چرا که ایجاد تحریم ها و مشکلات اقتصادی باعث شده است که شرکت ها در حوزه امنیت، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان قطعات الکترونیکی، در فروش قطعات خود به ایران تجدید نظر کرده و یا سخت گیری بیش از حد در این زمینه و فروش قطعات الکترونیکی به ایران به خرج دهند.

به همین منظور می توان گفت قطعاتی که بیشترین نظارت و بررسی را دارند، قطعات الکترونیکی کمیاب و ویژه ای محسوب می شوند. در این مرحله اگر دانش و تجربه کافی را نداشته باشید، قادر به تامین قطعات الکترونيکی نخواهید بود. در واقع هدف از استفاده از این قطعات باید برای سازنده آنها روشن باشد در غیر این صورت امکان خرید قطعات الکترونیکی نادر وجود نخواهد داشت.

قطعات سفارشی

برخی قطعات الکترونیکی سفارشی هستند و فقط برای یک شرکت خاص و دستگاه های ویژه ای ساخته می شوند و تنها در صورتی تولید می شوند که شرکت آن ها را سفارش دهد. برای نمونه شرکت رمزی که یک تولیدکننده قطعات مخابراتی است، یکی از آن شرکت هایی محسوب میشود که تمام قطعات خود را به شکل سفارشی تولید می کند.

به همین دلیل هر شرکت یا مجموعه ای با توجه به نیاز خود میتواند سفارش قطعات خود را با کارشناسان این شرکت به اشتراک گذاشته و پس از توافق، قراردادهایی در مورد سفارش و تحویل قطعات الکترونیکی ویژه انجام خواهد شد. البته باید توجه داشت که این شرکت به دلیل تحریم های موجود با ایران همکاری نمیکند و به طور مستقیم نمیتوان قطعات مورد نیاز را از آنها خریداری کرد اما باید از طریق شرکت های واسطه نسبت به این کار اقدام کرد.

قطعات قدیمی به دلیل توقف تولید

گاهی وقتها ممکن است قطعه ای که می خواهید به دلایل مختلفی مانند قدیمی بودن و یا عدم تقاضای زیاد تولید نشود اما برای ادامه کار، شما به این قطعات نیاز دارید. این نوع قطعات هم کمیاب و خاص نامیده می شوند و تهیه و خرید آن ها نیاز به دانش ویژه ای دارد. در این صورت باید از شرکت هایی که اطلاعات کافی در این باره دارند کمک دریافت کنید.

در گذشته اگر خرید قطعات الکترونیکی را تجربه کرده باشید، احتمالا ً با اصطلاح «تاریخ تولید» برخورد کرده ایم. DOC [2] نشان دهنده زمان تولید آن است. داشتن چنین اطلاعاتی در مورد محصول،به شما در شناخت تامین کننده محصول کمک زیادی میکند. اگر متوجه شدید که محصولی که مدتی است به دنبال آن بوده اید تولید نمی شود و در عین حال عرضه کننده ادعا می کند که این قطعه جدید و اصلی است، باید به آن شک کنید.

نحوه خرید قطعات الکترونیکی خاص

مراحل تامین و خرید قطعات الکترونیکی کمیاب و خاص

امروز شاهد پیشرفت های زیادی در زمینه تکنولوژی و فناوری در سراسر جهان هستیم. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست و به دنبال بهبود فناوری های خود است؛ اما برای اینکه به این پیشرفت ها دست پیدا کنیم و با کشورهای دیگر هم سو باشیم، باید نسبت به تامین و تهیه قطعات الکترونیکی خاص اقدام مناسبی داشته باشیم که متاسفانه با وجود تحریم ها با مشکلاتی مواجه شده است.

همچنین با وجود پیچیدگی فناوری تولید قطعات الکترونیکی خاص، سرمایه گذاری و تولید این قطعات فراتر از توانایی های ماست و سودآور نیز نیست و باید قطعات الکترونیکی را از چین و دیگر کشورها وارد کنیم.

در همین راستا فروشگاه آنلاین پیشرو تلاشگران با پشتیبانی تیم مستقر در شهر شانگهای متشکل از چندین کارشناس الکترونیک مسلط به زبان‌های چینی و انگلیسی آماده  ارائه خدمات تامین و تهیه کلیه قطعات الکترونیکی از شرکتهای معتبری همچون  شرکت موزر، شرکت Yageo ، شرکت KEMET ، شرکت TTI  و … در حوزه الکترونیکی میباشد.

نه تنها تهیه قطعات الکترونیکی خاص، بلکه واردات تمام کالاهای لازم، تحت نظارت دقیق و با گام های دشوار امکان پذیر است؛ اما به طور کلی خرید قطعات الکترونیکی ارزان و مناسب از کشورهای دیگر در دست سه گروه اصلی تامین کنندگان قطعات، تولیدکنندگان قطعات و فرستندگان قطعات است.

بنابراین فرایند اجرای هر یک از این بخش ها تا اتمام فرایند خرید و ارسال محصول بر قیمت نهایی خرید قطعات الکترونیکی تأثیر می گذارد. همچنین اگر تولیدکننده خدمات گارانتی و پس از فروش را برای کشور ما ارائه دهد، مطمئنا با افزایش قیمت مواجه خواهد شد.

به طور کلی تهیه قطعات الکترونیکی خاص مشکلات زیادی دارد؛ اما به دلیل اینکه فعالیت برخی صنایع به این قطعات بستگی دارد، لازم است برخی از شرکت هایی که قطعات را وارد می کنند، مسئولیت آن را به عهده بگیرند و به مشتریان اطمینان دهند که قطعات لازم را به درستی تحویل دهند. همچنین این شرکت ها باید تجربه کافی را در این زمینه داشته باشند.همانطور که متوجه شدید یکی از شرکت های پیشرو در زمینه واردات قطعات الکترونیکی،شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران میباشد که به بهترین شکل نیاز شما را در زمینه خرید قطعات الکتونیکی کمیاب و خاص برآورده می نماید.

قطعات الکترونیک