مقالات

فروش قطعات الکترونیک صنعتی

راهنمای خرید و کاربرد انواع قطعات الکترونیکی صنعتی

نکات لازم جهت فروش قطعات الکترونیک صنعتی و هر آن چه که برای یک خرید و فروش ایده آل به آن نیاز دارید، در این مقاله اشاره شده است. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید و کاربرد انواع قطعات الکترونیکی صنعتی

قطعات الکترونیکی صنعتی پر مصرف ترین قطعات الکترونیکی هستند که بدون آن محصولات و خدمات صنعتی امکان تولید نخواهد داشت. تولید انواع دستگاه های الکترونیکی، ماشین آلات و غیره بستگی به این قطعات الکترونیکی دارد. به طور کلی قطعات الکترونیکی صنعتی زیرمجموعه ای گسترده تر از الکترونیک هستند. در واقع نقش مهم و حیاتی در صنایع عمده ای مانند تولید، انرژی، حمل و نقل، کشاورزی و معدن ایفا می کند.

کاربرد انواع قطعات الکترونیکی صنعتی

انواع قطعات صنعتی

دیود پیچی و تریستور از اصلی ترین موارد فروش قطعات الکترونیک صنعتی هستند. پل های دیودی و درایوهای صنعتی نیز از سایر اجزای بکار رفته در قطعه های الکترونیکی صنعتی هستند. دیودهای صنعتی پیچی جهت تامین برق مورد نیاز یک منطقه جریان الکتریکی را از خود عبور می دهند. جهت عبور جریان در این نوع قطعات، به صورت یک طرفه است.

 جهت تامین نیروی اصلی این قطعات ما همیشه به یک سری اجزای اصلی نیازمندیم. خرید و فروش این قطعات می تواند به صاحبان صنایع جهت تامین نیروی اصلی آن کمک کند.

تریستور نیز از رایج ترین کالاها جهت فروش قطعات الکترونیک صنعتی است. قطعه ای نیمه رسانا و چند لایه دارای قابلیت یکسو سازی را تریستور می نامند. امروزه در صنایع مختلف به عنوان کلید مدار باز و دیود یکسو کننده به کار برده می شود. در زمان های گذشته از این قطعه جهت ایجاد تقویت استفاده می شد. امروزه این سبک از قطعه الکترونیک صنعتی، اصلا رایج نیست.

پل های دیودی دارای 4 عدد دیود معمولی یکسو کننده هستند. از این پل ها جهت یکسو سازی جریان برق استفاده می شود. طیف گسترده ای از دستگاه های الکترونیکی را جهت تامین منبع برق مورد استفاده قرار می دهند. منابع تغذیه موجود در این قطعات با استفاده از فرایند تبدیل جریان متناوب به مستقیم یکسو سازی جریان برق اتفاق می افتد.

الکتروموتورهای سه فاز دارای بخش های قطع و وصل عادی است. این بخش ها وظیفه روشن و خاموش کردن موتور با شرایط کاملا فراموش شده را بر عهده دارند. درایورهای صنعتی در دو قالب همیشگی تک فاز و سه فاز به فعالیت می پردازند. از این رو دامنه استفاده شده از این قطعات بسیار گسترده تر از حالت های قبلی می باشد.

ترانزیستور

ترانزیستورها از جمله قطعات فعال یا active هستند که از مواد نیمه هادی مختلف ساخته شده اند و می توانند به عنوان عایق یا هادی در کاربردهای کم ولتاژ عمل کنند. توانایی ترانزیستور در تغییر بین این دو حالت باعث می شود که این قطعه دو عملکرد اساسی در زمینه سوئیچینگ و تقویت‌کنندگی داشته باشد.

همچنین ترانزیستورها می توانند برای ساخت سوئیچ های الکترونیکی ساده، منطق دیجیتال و یک مدار تقویت کننده سیگنال مورد استفاده قرار گیرند. هزاران، میلیون ها و حتی میلیاردها ترانزیستور در داخل تراشه های کوچک با هم بسته بندی شده اند و حافظه کامپیوتری، ریزپردازنده ها و دیگر مدارهای مجتمع پیچیده را تشکیل می دهند.

ترانزیستور

کاربرد درایوهای صنعتی

درایورهای تک فاز به صورت ثابت و با توان 7 کیلو وات به فعالیت خود ادامه می دهد. توان های دارای محدوده بالاتر در قالب 3 فاز به فعالیت خود می پردازند. فروش قطعات الکترونیک صنعتی در قالب های تک فاز و چند فاز در دستور العمل کاری همیشگی مجموعه قرار دارد. بازار فروش این قطعات نسبت به سال های قبل افزایش چشمگیری پیدا کرده است. تمامی خدمات صنعتی و تولیدی در کارخانه های مطرح کشور، به این قطعات الکترونیکی صنعتی نیازمند هستند. این قطعات از اصلی ترین اقلام مورد نیاز این مجموعه ها می باشد. از این رو مسئول خرید مربوطه در ابتدای لیست خود این قطعات را قرار داده است.

بازار فروش قطعات الکترونیک صنعتی

 تغییرات بازار فروش قطعات الکترونیک صنعتی به چه صورت بوده است؟ دامنه تغییرات قطعات الکترونیک صنعتی نسبت به قبل تغییرات زیادی را ثبت نموده است. نیازهای اصلی صنعتی و خدماتی در بهترین حالت ثبت خواهد شد. بازار فروش این قطعات ارائه دهنده نیاز اولیه صنایع مختلف است. از این رو تجهیز کارگاه ها و تعمیرات اصلی قطعات از مهم ترین کاربردهای مربوط به این بازار است. خدمات صنعتی ارائه شده در این کارگاه ها توسط ابزارهای پشتیبانی ارائه می شوند. این ابزارها سبب بهره وری بهتر و ارتقای مستمر بازارهای قطعات الکترونیک صنعتی خواهد شد.

بازرسی و تعمیر قطعات الکترونیکی از مهم ترین فرایندهای کاری در بازار قطعات الکترونیکی صنعتی خواهد بود.

میزان رقابت در این بازار در سطح بسیار بالایی قرار دارد. به طوری که فناوری های مطرح دست اول جهان توسط این بازارهای رقابتی مطرح خواهند شد. فرایندهای موجود در این بازار ها اصلاح شده و ارتقا می یابند. استفاده بهینه از خدمات، مهم ترین وظیفه این بخش از بازارهای فروش است. نبودن کالاهای اولیه در برخی صنایع سبب کاهش حجم اشتغال زایی و تعطیلی کارخانه ها می شود. از این رو فروش قطعات الکترونیک صنعتی از جمله خازن های صنعتی و انواع مقاومت ها و تجهیزات دیگر بیش از گذشته اهمیت پیدا می کند.

فروش قطعات الکترونیکی

تولید و فروش قطعات الکترونیک صنعتی

فروش قطعات الکترونیکی به جهت تولید رو به افزایش این قطعات روز به روز بیشتر خواهد شد. محصولات داخلی تولید شده در این بازارها به صورت حرفه ای و در قالب های بسیار عالی موجود هستند. به روز ترین فناوری ها از طریق فروش قطعات الکترونیک صنعتی در این بازار بکار گرفته می شود. سطح فناوری از این طریق رشد افزاینده ای داشته است. تولید قطعات از این طریق می تواند تفاوت های زیادی را در بازار قطعات الکترونیکی ایجاد نماید.

پروژه های مهم صنعتی همواره نیازمند بخش مجزایی جهت تولید گسترده قطعات الکترونیکی صنعتی در سطح بسیار گسترده ای می باشد. خرید این قطعات از کشورهای خارجی معمولا به هزینه های بیشتری نیاز دارد. همیشه قطعات خریداری شده الکترونیکی کیفیت فوق العاده ای ندارند. فروش قطعات الکترونیک صنعتی توسط این کشورها می تواند به اقتصاد کمک زیادی کند. از این رو در دستورالعمل دائمی تمامی شرکت های خرید و فروش قطعات صنعتی قرار دارد. قطعات تولید شده توسط این شرکت می تواند کیفیت فوق العاده ای داشته باشد. کافی است تنها با تهیه این قطعات، روش هایی بسیار عالی را برای تهیه وسیله ها مورد استفاده قرار دهید.

سفارش و واردات قطعات الکترونیکی اورجینال

به همین جهت شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران علاوه بر فروش قطعات الکترونیکی به صورت جزئی و عمده، به شکل حرفه ای تری در زمینه واردات تجهیزات و قطعات الکترونیک از چین فعالیت دارد. همه فعالان، تولیدکنندگان و فروشندگان در این حرفه میتوانند نیازهای خود را با ما درمیان بگذارند تا در کمترین زمان و با بهترین کیفیت قطعات مورد نیاز آنها را فراهم کنیم.

طی 5 سال اخیر میزان فروش این قطعات افزایش بسیار چشمگیری پیدا کرده است. رشد عالی واردات این قطعات به دلیل افزایش حجم فعالیت صنعتی در ایران روزانه افزایش می یابد. سوال این جا است که آیا واردات این قطعات می تواند تامین کننده نیاز این شرکت های صنعتی باشد؟ تا به الان کیفیت قطعات وارداتی بسیار افزایش یافته است. گارانتی تضمینی قطعات وارداتی از دیگر مزیت های اصلی فروش این گونه قطعات الکترونیکی صنعتی است. کافی است قطعات اصلی را از مراکز معتبر خریداری کرده و از گارانتی های بلند مدت آن ها بهره مند شوید.

عملکرد صحیح وارد کنندگان قطعات صنعتی به صورت سالیانه مورد ارزیابی قرار می گیرد. از این رو تمامی تولید کنندگان بهترین قطعات را وارد می کنند.

سفارش و واردات قطعات الکترونیکی اورجینال

 دسترسی تولیدکنندگان معتبر قطعات الکترونیکی

تولید کنندگان معتبر قطعات الکترونیکی، دسترسی کاملی به ابزار و قطعات وارداتی دارند. وظیفه این تولیدکنندگان نظارت بر حسن انجام کار و واردات بهترین قطعات الکترونیکی می باشند. خرید و فروش قطعات به مراکز معتبر نیز از دیگر وظایف این تولیدکنندگان است. لازم است در زمان خرید، شما از مکان مناسبی نسبت به خرید قطعه مورد نظر اقدام نمایید. تحویل قطعات به فروشگاه های معتبر نیز از دیگر وظایف کاری تولیدکنندگان قطعات است.

 سخن پایانی

در پایان این مقاله امیدواریم که مطالب ارائه شده برای شما همراهان گرامی مفید بوده بود. لازم به ذکر است شما عزیزان اگر نیازمند سفارش هر یک از انواع قطعات الکترونیک هستید، اما این قطعه در سایت ما وجود ندارد، ما این امکان را برای شما فراهم کرده ایم تا با ارسال مشخصات قطعات، آنها را برای شما تهیه و ارسال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *