فروشگاه اینترنتی پیشرو تلاشگران مرکز پخش و فروش آنلاین قطعات الکترونیک بوده و در این دسته بندی میتوانید مدل های مختلفی از قطعات الکترونیک مانند ال سی دی، خازن، انواع خنک کننده، قطعات نورانی،میکروکنترلر و… را به همراه قیمت به روز مشاهده نمایید.

بهترین روش فروش آنلاین قطعات الکترونیک

قطعات الکترونیکی زیادی برای ساخت مدارهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند. بدون این قطعات، مدارها هرگز کامل یا خوب کار نمی کنند. این قطعات الکترونیکی شامل انواع مقاومت ها، دیودها، خازن ها، مدارهای مجتمع و موارد دیگر هستند که برخی از این اجزا از دو یا چند ترمینال تشکیل شده اند که بر روی مدار اصلی لحیم شده اند. برخی ممکن است به صورت مدارهای مجتمع، یا ICها باشند که در آن اجزای نیمه هادی مختلفی یکپارچه شده اند. در این مقاله مروری اجمالی به هر یک از این قطعات و تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده در الکترونیک خواهیم داشت، لطفا با ما همراه باشید.

بهترین روش فروش آنلاین قطعات الکترونیک

آشنایی با قطعات الکترونیکی

قطعات الکترونیکی اجزای گسسته ای هستند که به عنوان اجزای اصلی مدارهای الکتریکی و الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند.این قطعات حداقل دو ترمینال دارند که برای اتصال به مدار استفاده می شوند. قطعات الکترونیکی را می توان بر اساس فعال بودن(اکتیو)، منفعل بودن(پسیو)، یا الکترومکانیکی بودن طبقه بندی کرد.

هنگام طراحی یک مدار الکترونیکی باید موارد زیر را در نظر گرفت:

  • قطعات اصلی الکترونیکی: انواع خازن، مقاومت ها، دیودها، ترانزیستورها و…
  • منبع تغذیه: منابع: ژنراتورهای سیگنال و منبع تغذیه DC
  • ابزارهای اندازه گیری و تجزیه و تحلیل: اسیلوسکوپ پرتو کاتدی (CRO)، مولتی متر و غیره

آشنایی با قطعات الکترونیکی اکتیو

از این قطعات جهت تقویت سیگنال های الکتریکی برای تولید برق استفاده می شود. قطعه اکتیو از طریق یک منبع الکتریکی اجرا می شود. همه این اجزا نیاز به یک منبع قدرت دارند که معمولاً از یک مدار DC گرفته می شود. قطعات الکترونیکی اکتیو  در کیفیت های مختلف در دسترس هستند و شامل اسیلاتورها، IC (مدارهای مجتمع) و ترانزیستورها هستند.

این قطعات به یک منبع انرژی متکی نیستند و قادرند جریان الکترون ها را از طریق منبع کنترل کنند. برخی از این قطعات الکترونیکی نیمه هادی هایی مانند دیودها، ترانزیستورها، مدارهای مجتمع، نمایشگرهای مختلف مانند ال سی دی، سی آر تی، ال ای دی، و برخی منابع قدرت مانند باتری ها، سلول های فتوولتائیک، و دیگر منابع تغذیه AC و DC هستند.

معرفی قطعات الکترومکانیکی

این قطعات از یک سیگنال الکتریکی برای برخی تغییرات مکانیکی مانند چرخاندن موتور استفاده می کنند. به طور کلی قطعات الکترومکانیکی از جریان الکتریکی برای تشکیل یک میدان مغناطیسی برای ایجاد حرکت فیزیکی استفاده می کنند. در این نوع قطعات می توان از انواع سوئیچ ها و رله ها استفاده کرد. قطعات الکترومکانیکی شامل دستگاه هایی است که فرایند الکتریکی و مکانیکی دارند.

قطعات الکترونیکی پسیو

این قطعات الکترونیکی از انرژی مدار الکترونیکی استفاده نمی کنند زیرا به منبع تغذیه نیاز ندارند. در نتیجه نمی توان این اجزا را تقویت کرد، اگرچه می توان قدرت یا ولتاژ را تغییر داد. قطعات الکترونیکی پسیو که عموماً دارای دو ترمینال هستند شامل اجزایی مانند مقاومت ها، القا کننده ها، ترانسفورماتورها و خازن ها هستند. این قطعات الکترونیکی می توانند انرژی را به صورت الکتریسیته یا ولتاژ ذخیره کنند.

در ادامه به معرفی برخی از این قطعات میپردازیم.

مقاوت

مقاومت یک قطعه الکترونیکی پسیو با دو سر یا دو ترمینال است که برای مقابله یا محدود کردن برق استفاده می شود. مقاومت بر اساس قانون اهُم کار می کند که بیان می کند «ولتاژ اعمال شده در هر دو انتهای مقاومت مستقیماً متناسب با جریانی است که از آن عبور میکند». رابطه بین ولتاژ مقاومت V و جریان آن I به عنوان V = RI بیان می شود. واحد مقاومت اهم است. مقاومت ها اغلب بر اساس ویژگی هایی مانند توان نامی، نوع مواد مورد استفاده و اندازه مقاومت طبقه بندی می شوند. از این نوع مقاومت ها برای کاربردهای مختلف استفاده می شود.

مقاومت ثابت

از این نوع مقاومت ها برای تنظیم شرایط مناسب در یک مدار الکترونیکی استفاده می شود. میزان مقاومت در مقاومت های ثابت در مرحله طراحی مدار تعیین می شود و در نتیجه نیازی به تنظیم مدار نیست.

مقاومت متغیر

مقاومت متغیر قطعه مورد استفاده برای تغییر مقاومت در مدارهای الکترونیکی بر اساس نیازهای ما است. این مقاومت های متغیر شامل یک عنصر مقاومت ثابت و یک لغزنده اصلاح شده، است. مقاومت های متغیر به عنوان قطعه سه‌سر برای کالیبراسیون استفاده می شوند.

خازن

هر خازن از دو صفحه هادی یا رسانا با عایق بین آن ها ساخته شده و الکتریسیته را به صورت میدان الکتریکی ذخیره می کند. خازن سیگنال های DC را مسدود می کند و سیگنال های AC را عبور می دهد. بار الکتریکی ذخیره شده در خازن Q = CV است که در آن C همان ظرفیت خازن و V ولتاژ آن است. انواع مختلفی از خازن ها وجود دارد مانند فیلم، سرامیک، الکترولیتی، و خازن متغیر.از اعداد و  روش‌های کدگذاری رنگ برای پیدا کردن مقدار آنها استفاده می شود، و ظرفیت آنها را نیز می توان با استفاده از LCR متر اندازه گرفت.

سلف یا القاگر

در واقع سلف همان القا کننده مقاومت AC نامیده می شود، که الکتریسیته را به صورت انرژی مغناطیسی ذخیره می کند. القا کننده در برابر تغییرات الکتریسیته مقاوم است و واحد استاندارد آن هانری (H) میباشد. به توانایی ایجاد خطوط مغناطیسی، اندوکتانس گفته می شود.

 فروش قطعات الکترونیک

کاربردهای قطعات الکترونیکی

یک مدار الکترونیکی که الکتریسیته را هدایت و کنترل می کند تا توابع خاصی مانند تقویت سیگنال، انتقال داده ها، و محاسبات را انجام دهد. قطعات الکترونیکی این کار را زمانی فعال می کنند که در کنار هم قرار گیرند. در زیر کاربرد قطعات الکترونیکی را در مدارهای مختلف ارائه می کنیم.

قطعات الکترونیکی در وسایل الکترونیکی مصرفی مانند ماشین حساب، کامپیوتر شخصی، چاپگر، اسکنر، دستگاه فکس، و …به کار میروند. سیستم های صوتی و تصویری مانند تلویزیون ها، پخش کننده های دی وی دی، هدفون، ضبط ویدئو، بلندگو و میکروفون و… از دیگر کاربردهای قطعات الکترونیکی هستند.

این قطعات همچنین در کنترل حرکت، اتوماسیون صنعتی، کنترل درایو موتور، رباتیک، مکاترونیک، فناوری های تبدیل انرژی، سیستم های فتوولتایک، الکترونیک انرژی، کاربردهای انرژی تجدیدپذیر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

قطعات الکترونیکی برای اتوماسیون صنعت، کنترل حرکت و غیره استفاده می شود. در پزشکی دستگاه های پیشرفته ضبط اطلاعات و مطالعات فیزیولوژیکی وجود دارد که از اجزای الکترونیکی استفاده می کنند. آن ها همچنین در دستگاه های پزشکی مانند دستگاه‌های تنفسی برای تشخیص وضعیت یک بیمار به دلیل تغییرات ضربان قلب، دمای بدن، جریان خون و تنفس استفاده می شوند.

 فروش قطعات الکترونیک