افرادی که به شکل کلان و عمده قطعات الکترونیکی می خرند و سفارش های بسیار زیادی برای کارخانه یا کارگاه خود دارند، معمولاً به دنبال خرید قطعات الکترونیکی ارزان هستند. این توقع بالایی نیست و طبیعی است که برای شکست نخوردن کارخانه یا کسب و کاری که فعالیت می کند، باید به دنبال خرید تجهیزات لازم به قیمتی باشد که در عین حال با صرفه جویی در هزینه ها، سود بالایی نیز برای شرکت به دنبال داشته باشد.

خرید قطعات الکترونیکی ارزان و با کیفیت

به همین منظور قصد داریم تا با ارائه مقاله ای در زمینه خرید قطعات الکترونیکی ارزان از جمله ال سی دی، انواع خازن، میکروکنترلر و غیره بتوانیم شما عزیزان را به درستی راهنمایی کنیم. پس لطفا درادامه با ما همراه باشید.

خرید قطعات الکترونیکی ارزان و با کیفیت

قطعات الکترونیکی

قطعات الکترونیکی یکی از پر مصرف ترین و حیاتی ترین اجزا و تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از صنایع و دستگاه ها هستند. شما معمولا می توانید آن را در مراکز خرید مختلفی پیدا کنید، اگر چه ممکن است به طور کامل در همه فروشگاه ها عرضه نشود. با توجه به این که هر یک این مراکز به دنبال ارائه و فروش بهترین محصولات با کیفیت را هستند، بنابراین شما می توانید به راحتی این قطعات الکترونیکی اصلی را با توجه به نیازهای خود تهیه و استفاده کنید. به همین دلیل شمات باید اطلاعات کامل و دقیقی در مورد هر نوع قطعات الکترونیکی به دست آورید و پس از اطمینان از اینکه ویژگی های قطعات کاملاً با معیارهای مورد نظر شما سازگار است، نسبت به خرید قطعات الکترونیکی ارزان اما با کیفیت اقدام نمائید .

پر کاربرد ترین قطعات الکترونیکی

برخی قطعات الکترونیکی به عنوان قطعات اساسی شناخته می شوند زیرا در تمام مدارهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند و در نهایت برای ساخت بیشتر دستگاه های الکتریکی به کا گرفته میشوند. این موارد شامل انواع خازنها، مقاومت ها، دیودها، ترانزیستورها و غیره هستند که بیشتر افراد نیز مسلما نام این قطعات را شنیده اند. در زیر، توضیح مختصری از هر یک از این قطعات الکتریکی برای شما ارائه خواهیم کرد.

مقاومت

مقاومت یک قطعه الکترونیکی بسیار پرکاربرد است که در مدارهای الکتریکی قرار می گیرد و در برابر جریان الکتریکی مقاومت می کند، به عبارتی جریان الکتریسیته را محدود می کند. میزان مقاومتی که در برابر الکتریسیته دارند در مقاومت های مختلف متفاوت است و با واحد اهم  نشان داده می شود. مقاومت یک قطعه الکتریکی پسیو است، يعنی برق توليد نمی کند بلکه برق مصرف می کند.

مقاومت ها در اندازه ها و اشکال مختلف تولید میشوند و یکی از رایج ترین موارد استفاده در فروشگاههای الکترونیک هستند. به عنوان مثال، مقاومت های استاندارد یا مقاومت های ثابت و متغیر به طور گسترده ای از انواع مقاومت ها هستند. مقادیر مقاومت متغیر را می توان در یک محدوده خاص تنظیم و تغییر داد به گونه ای که دو مقاومت که به هم پیوسته اند و می توانند ولتاژ خود را تنظیم و به اشتراک بگذارند. در واقع مقاومت قطعه کوچک است و مقاومت معمولی نیز حدود ۶ تا ۱۰ میلی متر طول دارد.

مقاومت نصب سطحی

اگرچه تمام مقاومت SMD یا مقاومت SMT با مقادیر خود مشخص نشده اند، اما برخی از آن ها علامت گذاری شده اند و به دلیل کمبود فضا، کدهای مقاومت SMD ممکن است همیشه نشانه روشنی از ارزش مقاومت ارائه ندهند. کدهای مقاومت نصب سطحی بیشتر برای سرویس، تعمیر، و عیب یابی مورد استفاده قرار میگیرند. در طول ساخت، مقاومت ها یا در نوارهای حلقه ای و یا در مخازنی که برای دستگاه های نصب سطحی استفاده می شوند، ذخیره می شوند. علائم مقاومت SMD را می توان به عنوان یک معیاری برای اطمینان از تنظیم مقادیر صحیح استفاده کرد، اما حلقه ها یا قیف‌ها معمولاً به درستی مشخص و کدگذاری خواهند شد.

خازن

خازن ها پرکاربردترین قطعه مورد استفاده مدار الکتریکی پس از مقاومت هستند. خازن وسیله ای است که می تواند برق را به طور موقت ذخیره کند. انواع متعددی از این نوع از خازنها وجود دارد که پراستفاده ترین آن ها سرامیکی و الکترولیتی است. در واقع خازن ها قادر به ذخیره انرژی و شارژ مجدد مانند باتری هستند.یک دی الکتریک عایق در خازن نصب شده است که از جریان برق جلوگیری می کند و آن را در صفحات ذخیره می کند. ظرفیت خازن نشان دهنده میزان شارژی است که می تواند ذخیره کند، و هر خازن ظرفیت خاص خود را دارد که با واحد میکروفاراد مشخص شده است.

ترانزیستور

ترانزیستور یکی از رایج ترین دستگاه های الکترونیکی است که مسئول کنترل الکتریسیته در مدار است. ترانزیستورها برای ایجاد سوئیچ ها و مدارهای الکترونیکی ساده برای تقویت سیگنال ها استفاده می شوند و در مقادیر زیاد از میلیون ها تا میلیاردها ترانزیستور برای اتصال حافظه کامپیوتری، ریزپردازنده ها، کوادکوپترها و دیگر اجزای پیچیده استفاده می شود. ترانزیستورها دارای سه ترمینال به نام های کالکتور(C)، پایه (B)، و emitter هستند. ولتاژ ورودی وارد ترمینال پایه می شود و سپس بین دو ترمینال دیگر جریان پیدا میکند.

رله

رله وسیله ای است که ارتباطی بین دو یا چند نقطه برای دریافت پاسخ فراهم می کند. رله به عنوان یک سوئیچ کار می کند، به همین دلیل آن را سوئیچ نیز می نامند، با این تفاوت که رله ها می توانند بر روی جریان های بزرگ مورد استفاده قرار گیرند و به طور خودکار خاموش و روشن شوند، در حالی که بسیاری از سوئیچ های معمولی باید به صورت دستی خاموش و دوباره متصل شوند.

خرید قطعات الکترونیکی

خرید و فروش آنلاین قطعات الکترونیکی

امروزه خرید و تهیه قطعات الکترونیکی یکی از مهم ترین نیازهای هر کشوری است که یا در آن کشور تولید می شود یا از کشورهای دیگر وارد می شود. در زمینه فروش قطعات الکترونیکی اصلی تقریبا تمام این محصولات وارداتی از کشورهای دیگر هستند و ما در این زمینه مصرف کننده هستیم.

پیشرفت فناوری و هوشمن سازی ابزارها و تجهیزات مورد استفاده در مشاغل مختلف، قطعات الکترونیکی را به بخش مهمی از صنایع تبدیل است و اگر تهیه و سفارش قطعات الکترونیکی به درستی انجام نشده باشد، تولیدکنندگان فلج می شوند و چرخه اقتصادی کشور در معرض خطر قرار خواهد گرفت. دقیقا همان فاجعه ای که تحریم ها برای کارخانه های کشورمان به ارمغان آورده است. بنابراین شرکت ها همواره قطعات الکترونیکی را تولید یا وارد می کنند و نوسانات بازار را کنترل می کنند. با این تفسیرها اهمیت خرید قطعات الکترونیکی ارزان و با کیفیت بسیار بالاست.

به همین جهت شرکت پیشرو تلاشگران با داشتن سابقه و تجربه ای بی نظیر در این زمینه، همواره در تلاش بوده تا بهترین خدمات را از طریق تأمین و فروش آنلاین قطعات الکترونیکی به بهترین شکل در اختیار هموطنان عزیز قرار دهد.

خرید قطعات الکترونیکی