فروش قطعات الکترونیکی در فروشگاه پیشرو تلاشگران شامل انواع خازن ها، ال سی دی، میکروکنترلر، انواع قطعات صوتی و نورانی، ماژول ها و لوازم دیگر با بهترین قیمت و کیفیت برای مشتریان گرامی ارائه میشود، زیرا فروشگاه ما به عنوان یک مرجع تخصصی در زمینه واردات انواع  قطعات الکترونیکی اورجینال از کشور چین این اطمینان را به خریداران میدهد که محصول مورد نظر از اصالت و کیفیت واقعی برخوردار است.

واردات و فروش قطعات الکترونیکی اورجینال و کمیاب

در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر پرداختن به موضوع فروش قطعات الکترونیکی، به معرفی انواع قطعات الکترونیک و همچنین روشهای خرید این قطعات و موارد دیگر بپردازیم، لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

فروش قطعات الکترونیکی

آشنایی با قطعات الکترونیک

قطعات الکترونیکی در واقع به اجزای فیزیکی که سیستم الکترونیکی را تشکیل می دهند، گفته می شود که تحت تأثیر الکترون ها یا شاخه های متصل به آن ها قرار دارند. قطعات الکترونیکی به طور معمول شامل دو یا چند پایانه الکترونیکی جدا شده از هم هستند که توسط لحیم کاری به یک فیبر مدار چاپی متصل می شوند و در مجموع، یک مدار الکتریکی را تشکیل می دهند.

امروزه بسیاری از قطعات الکترونیکی مختلف طراحی و تولید می شوند و نقش آن ها در ساخت مدارهای الکترونیکی بسیار مهم و کاربردی است. از جمله رایج ترین قطعات الکترونیکی می شود به مقاومت ها، خازن ها، دیودها و غیره اشاره کرد، همچنین بردهای الکترونیکی نیز قطعات الکترونیکی بسیار مهمی هستند که دارای طیف بسیار گسترده ای از برنامه های کاربردی میباشند که در انواع لوازم الکترونیک مانند تلویزیون ها و یخچال ها گرفته تا تلفن همراه و تبلت ها مورد استفاده قرار میگیرند.

معرفی پرکاربردترین قطعات الکترونیکی

خازن یا Capacitor

خازن وسیله ای است که انرژی الکتریکی را ذخیره می کند و در هنگام نیاز آن را به مدار تحویل می دهد. در واقع از خازن برای ذخیره الکتریسیته یا ولتاژ با استفاده از بار الکتریکی در مدار استفاده می شود همچنین  با توجه به این که بار الکتریکی در خازن ذخیره می شود، می توان از آن برای ایجاد میدان های الکتریکی یکنواخت و پایدار استفاده کرد. استفاده های دیگر از خازن ها برای فیلتر است زیرا این قطعه به راحتی جریان متناوب را عبور داده اما از عبور جریان یک طرفه جلوگیری می کنند.همچنین خازن ها به دو گروه  قطبی و غیرقطبی تقسیم میشوند.

مقاومت یا Resistor

مقاومت یک قطعه الکتریکی است که مشخصه اصلی آن مقاومت در برابر جریان الکتریکی میباشد. این قطعه در به عبارتی حرکت الکترون ها در مدارهای الکترونیکی را محدود می کند. مقاومت یک قطعه پسیو محسوب میشود به این معنی که فقط انرژی مصرف می کند و نمی تواند آن را تولید کنند. مقاومت ها تقریباً در تمام مدارهای الکتریکی وجود داشته و بسیار پرکاربرد هستند.

در واقع مقاومت قطعه ای است برای کاهش میزان جریان الکتریکی. این قطعه با حد معینی از مقاومت الکتریکی، طبق قانون اهم، با توجه به درخواست اپراتور در ادامه مسیر مدار، مقدار مناسبی از جریان الکتریکی فراهم می کند. البته در تعاریف علمی، مقاومت به عنوان یک قطعه الکتریکی پسیو یا غیر فعال برای ایجاد مقدار مشخصی از مقاومت الکتریکی در برابر الکتریسیته تعریف می شود.

برای آشنایی با انواع مقاومت ها میتوانید به مقاله ای که با همین عنوان نوشته شده است مراجعه نمائید.

دیود یا Diode

دیود یک وسیله الکترونیکی است که در مدارهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. مشخصه اصلی این قطعه عبور الکتریسیته در یک جهت است.در واقع دیود به همراه خازن، ترانزیستور و مقاومت ها اجزای مهمی در مدارهای الکترونیکی هستند.

دیود یکی از رایج ترین اجزای الکترونیکی مورد استفاده د رالکترونیک است که از مواد اولیه نیمه هادی ساخته شده است. به همین دلیل دیودها دروازه ای به دنیای نیمه هادی ها محسوب می شوند. از آنجا که مشخصه ولتاژ-جریان دیود غیر خطی است، از مدل ایده آل دیود برای سادگی تجزیه و تحلیل و طراحی مدارهای الکترونیکی استفاده می کنیم. تجزیه و تحلیل و طراحی مدارهای الکترونیکی با استفاده از مدل دیود ایده آل با مدل واقعی خیلی متفاوت نیست و نتیجه نهایی بسیار به هم نزدیک است.

ترانزیستور یا Transistor

ترانزیستور قطعه بسیار مهمی در مدارهای الکترونیکی است. ترانزیستورها از مواد نیمه هادی مختلف و در اندازه های متفاوت و با ویژگی های خاصی ساخته شده اند. ترانزیستورها می توانند تحت شرایط مختلف مانند یک عایق رسانا عمل کنند. این ویژگی ترانزیستور باعث می شود که عملکرد خوبی در زمینه سوئیچ کردن و تقویت کنندگی  داشته باشد. ترانزیستور یک قطعه جامد است که از مواد نیمه هادی مانند ژرمانیوم و سیلیسیم ساخته شده است. همچنین ترانزیستور در ساختار خود دارای اتصالات نوع N و P میباشد.

سوئیچ یا Switch

سوئیچ یک قطعه در مدار الکتریکی است که باز و بسته شدن آن مدار را کنترل می کند. در واقع سوئیچ مشخص می کند که آیا جریان الکتریکی میتواند عبور کند یا نه. به عبارتی سوئیچ کارها  را آسان تر می کند زیرا دیگر نیازی به قطع یا حذف سیم برای غیر فعال کردن مدار نیست،و فقط کافیست حالت سوئیچ را تغییر داد. همچنین سوئیچ ها انواع و کاربردهای مختلفی دارند.

ماژول الکترونیکی

ماژول ها قطعات الکترونیکی یا نرم افزارهایی هستند که به طور ویژه برای انجام یک کار خاص طراحی و ساخته شده اند. این قطعات از پیش طراحی شده می توانند در سیستم های مختلف و برای استفاده های متفاوت به کار گرفته شوند. در واقع سیستم هایی که با ادغام چند قطعه از پیش طراحی شده کار می کنند، سیستم های ماژولار نامیده می شوند.

ماژول بخش خاصی از سیستم است که به خودی خود از هدف خاصی پیروی می کند. در واقع ماژول ها اجزای نسبتاً فشرده ای هستند که بخشی از یک سیستم بزرگ محسوب میشوند. ماژول می تواند بخشی از یک کد یا یک صفحه الکترونیکی با مدارهای مختلف باشد. به طور کلی سیستم ممکن است اجزای سخت افزاری یا نرم افزاری متفاوتی داشته باشد که هر کدام توسط یک شرکت مجزا ساخته می شوند. اما این اجزا برای رسیدن به هدف نهایی سیستم با هم کار می کنند.

ویژگی ماژول به گونه ای است که می توان آن را نصب، تعمیر و حتی به صورت جداگانه بر روی سیستم جابه جا کرد. این قطعات می توانند برای اجرای یک یا چند کاربرد متفاوت طراحی و تولید شوند.

در سیستم برای انجام کاری، دو راه حل در مقابل طراحان به طور خاص وجود دارد. اولین راه استفاده از یک سنسور یا تراشه خاص است که مدارهای الکترونیکی متفاوتی با آن طراحی شده اند. راه دیگر استفاده از ماژول است. به این ترتیب قسمت از پیش طراحی شده بر روی سیستم نصب شده و وظیفه مورد نظر را انجام می دهد. علاوه بر اقتصادی بودن، سیستم های ماژولار قابل اعتمادتر هستند.

خرید قطعات الکترونیک اورجینال

فروش آنلاین قطعات الکترونیک

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و رواج کسب و کارهای اینترنتی در همه زمینه ها، فروش آنلاین قطعات الکترونیک نیز از این قضیه مستثنی نبوده و به صورت گسترده ای در فضای اینترنت به این مقوله پرداخته شده است.

پخش عمده قطعات الکترونیک

توزیع و پخش قطعات الکترونیک یکی از مهم ترین کارهایی است که شرکت هایی که قطعات الکترونیکی را وارد می کنند به طور معمول در بازار مربوطه انجام می دهند. به همین دلیل و همانطور که که حتما تاکنون متوجه شده اید شرکت های زیادی هستند که در این زمینه فعالیت میکنند اما برای خرید و همکاری با این مراکز باید به اصالت و پیشینه کاری آنها توجه داشته باشید.

فروش آنلاین قطعات الکترونیک کرج

فروشگاه پیشرو تلاشگران به عنوان یکی از مراکز فروش قطعات الکترونیکی در کرج، با واردات قطعات اوجینال و اصل از کشور چین، در تلاش است تا با عرضه قطعات الکترونیک با بهترین کیفیت و قیمت، دغدغه بزرگی را که امروزه به دلیل تحریم ها به کشور عزیزمان ایران تحمیل شده است، تا حدودی رفع نموده و خدمتی هر چند ناچیز در این زمینه به هموطنان گرامی ارائه نماید.

فروشگاه قطعات الکترونیک پرداخت درب منزل

فروشگا های اینترنتی زیادی هستند که برای محصول خریداری شده از طرف کاربران، امکان پرداخت هزینه آن را درب منزل فراهم کرده اند، اما به دلیل اهمیت و حساسیت بالای قطعات الکترونیکی و برای جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات، فروشگاه پیشرو تلاشگران تصمیم گرفت تا از این مسئله صرف نظر کرده و در مقابل کالای باکیفیت و سالمی را به دست مشتریان خود برساند.

فروش قطعات الکترونیک اورجینال

مهم ترین و کارآمدترین راه برای شناسایی قطعات الکترونیکی اصل و اورجینال، آزمایش با دستگاه است که به دلیل کمبود زیرساخت ها و قیمت بالا، راه حل خوبی در کشور ما نیست.اما به غیر از آن، دو راه دیگر وجود دارد که شما می توانید مطمئن باشید که آیا محصول خریداری شده اوجینال است یا نه.

یک روش برای آگاهی از این موضوع توجه با بسته بندی محصول است یعنی اگر محصول خریداری شده در بسته بندی اصلی تولید کننده یا هر یک از توزیع کنندگان مطرح باشد، محصول اصل و اوجینال است. روش دیگر توجه به ظاهر محصول و مقایسه آن با مدل اصلی است یعنی گاهی اوقات ممکن است متوجه تغییراتی در ظاهر یک محصول خریداری شده، شوید، برای مثال در مورد IC، نحوه اتصال پین ها بسیار مهم است. خلاصه گاهی ظاهر محصول تا حدودی اصل بودن یا نبودن قطعه را مشخص میکند.

انواع تجهیزات اندازه گیری الکترونیکی

انواع تجهیزات اندازه گیری برای کسانی که در صنایع مختلف کار می کنند کاملاً شناخته شده است. به طور کلی از تجهیزات اندازه گیری برای اندازه گیری و نمایش ارزش پارامترهای الکتریکی در مدار های برق صنعتی و قدرت استفاده می شود. کاربرد این تجهیزات در کنترل و مدیریت سیستم بسیار مهم است. انواع مختلفی از تجهیزات اندازه گیری وجود دارد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند و برای هدف خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید قطعات الکترونیکی در تهران

امروزه با توجه به اینترنتی شدن اکثر کسب و کارها از جمله ملزومات الکترونیک، تهیه و خرید قطعات الکترونیکی کمیاب و یا پرکاربرد در تهران و همه شهرهای کشور را میتوان در هر زمان و مکانی از این کره خاکی از طریق فضای آنلاین سفارش داده و تهیه کرد.

بهترین سایت های خرید قطعات الکترونیکی

همانطور که تا اینجای مقاله متوجه شده اید با گسترش کسب و کارهای آنلاین، در واقع سایت های زیادی نیز برای فروش قطعات الکترونیکی بوجود آمده اند که از جمله آنها میتوان به سایت فروشگاه پیشرو تلاشگران و یا سایت فروشگاهی ربوایکیو، آی سی کالا و موارد دیگر اشاره کرد.

به دلیل اهمیت این موضوع ما مقاله ای با همین عنوان یعنی معرفی بهترین سایت های خرید قطعات الکترونیکی آماده کرده ایم که برای کسب اطلاعات در این زمینه میتوانید به آن مراجعه نمائید.

فروشگاه اینترنتی لوازم الکترونیک

زندگی انسان در دنیای امروز با الکترونیک در هم تنیده است. تمام لوازم الکترونیک امروزی مانند کامپیوتر، تلفن همراه، تبلت و حتی ساده ترین آن ها با استفاده از علم الکترونیک تکامل یافته اند. یکی از مهم ترین تفاوت های دنیای برق و دنیای الکترونیک این است که هیچ ژنراتور تولید جریان، خطوط انتقال و دیگر دستگاه های الکترومکانیکی در دنیای الکترونیک وجود ندارد.آغاز و منبع این تفاوت های ملموس و آشکار پس از اختراع ترادیود بود. این اختراع سیگنال های مختلف به ویژه سیگنال های رادیویی را تقویت کرد.

بخش مهم این است که تمام این فعالیت ها تا حد امکان از عناصر مکانیکی یا الکترومکانیکی بهره مند می شوند که پیش از دهه ۱۹۵۰ فناوری رادیویی نامیده می شد زیرا بیشتر برای انتقال داده های رادیویی به فرستنده ها و گیرنده ها استفاده می شد. اما باید گفت که تمام این ایده ها حتی قبل از پیدا شدن ترانزیستور ادامه داشت. به عبارت دیگر نقطه عطف توسعه علم و فناوری اختراع ترانزیستورها بود.

به همین جهت فروشگاه اینترنتی لوازم الکترونیک پیشرو تلاشگران با بهره گیری از دانش روز دنیا و جهت رفاه حال همه هموطنان عزیز با واردات قطعات الکترونیکی اورجینال از بهترین شرکت های چینی، در تلاش است تا مرغوب ترین کالاها را در اختیار افراد متخصص در این زمینه قرار دهد.

 خرید جدیدترین قطعات الکترونیکی ارزان

خرید قطعات الکترونیکی ارزان قیمت برای توسعه نمونه اولیه و تولید انبوه پروژه های الکترونیک بسیار مهم است. شما باید قبل و بعد از طراحی صفحه الکترونیکی خود، قطعات مورد نیاز خود را در اینترنت یا بازار جستجو کرده تا لیست قیمت این قطعات را دریافت کرده و آنها را به صورت آنلاین یا حضوری خریداری کنید.

اما نکته مهمی که در این زمینه باید مورد توجه قرار دهید این است که هرگز ارزان بودن قطعه ای را برای خرید آن به عنوان معیار قرار ندهید و حتما به اصالت و کیفیت قطعه نیز توجه داشته باشید،زیرا اکثر بردهای الکترونیکی و یا حداقل برخی از آنها اهمیت ویژه ای در محصول به کار رفته دارند و این امر میتواند آسیب جدی به محصول نهایی برساند.

فروش قطعات الکترونیک اورجینال

 واردات ، تولید و توزیع قطعات الکترونیک

قطعات الکترونیکی برای توسعه و پیشرفت هر کشور ضروری است. طبیعی است که دولت باید یا قطعات الکترونیکی وارد کند یا خود قطعات الکترونیکی را تولید کند. ایران یکی از کشورهای در حال توسعه است که نیازش به قطعات الکترونیکی روز به روز رشد می کند. تا به حال عملکرد صنعت ایران خرید قطعات الکترونیکی از خارج بوده است.

با وجود تلاش زیاد و هزینه های بالا در تولید قطعات الکترونیکی در ایران، کشور ما هنوز در این زمینه موفق نشده است.گفته می شود قبل از پیروزی انقلاب، ایران باید وارد صنعت الکترونیک شده و یکی از تولیدکنندگان قطعات الکترونیکی محسوب می شد، اما به دلیل انقلاب، جنگ تحمیلی و سپس شدت گرفتن تحریم ها، این اتفاق نیفتاد.ظاهرا در طول سال ها تلاش زیادی برای تولید و کاهش وابستگی به تجهیزات الکترونیکی وارداتی صورت گرفته و هزینه های هنگفتی در این زمینه نیز صورت گرفته اما نتایج آن درخشان نبوده است.

با وجود اینکه سال ها از آغاز صنعت میکروالکترونیک گذشته است و کشور ما، هنوز به آرامی گام های اول خود را برمی دارد؛ گام هایی که تولیدکنندگان الکترونیک در طول سال ها برداشته اند و از این مرحله عبور کرده اند. این در حالی است که سرعت بالای فناوری ساخت قطعات الکترونیکی و رشد این فناوری از یک سو و فرایندهایی که در سال های اخیر در واردات قطعات الکترونیکی شکل گرفته اند، از سوی دیگر ورود به این صنعت را دشوار و تقریبا غیرممکن کرده است.

به نظر می رسد بهتر است ایده ساخت و تولید قطعات الکترونیکی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی را دنبال کرده و  با سفارش و واردات قطعات الکترونیکی از چین، اروپا و غیره، همان شیوه ساده گذشته و البته کمتر دردناک واردات تجهیزات و قطعات الکترونیکی را دنبال کنیم و به امید روزهای درخشان تر به انتظار بنشینیم.

 واردات ، تولید و توزیع قطعات الکترونیک

قطعات الکترونیکی برای توسعه و پیشرفت هر کشور ضروری است. طبیعی است که دولت باید یا قطعات الکترونیکی وارد کند یا خود قطعات الکترونیکی را تولید کند. ایران یکی از کشورهای در حال توسعه است که نیازش به قطعات الکترونیکی روز به روز رشد می کند. تا به حال عملکرد صنعت ایران خرید قطعات الکترونیکی از خارج بوده است.

با وجود تلاش زیاد و هزینه های بالا در تولید قطعات الکترونیکی در ایران، کشور ما هنوز در این زمینه موفق نشده است.گفته می شود قبل از پیروزی انقلاب، ایران باید وارد صنعت الکترونیک شده و یکی از تولیدکنندگان قطعات الکترونیکی محسوب می شد، اما به دلیل انقلاب، جنگ تحمیلی و سپس شدت گرفتن تحریم ها، این اتفاق نیفتاد.ظاهرا در طول سال ها تلاش زیادی برای تولید و کاهش وابستگی به تجهیزات الکترونیکی وارداتی صورت گرفته و هزینه های هنگفتی در این زمینه نیز صورت گرفته اما نتایج آن درخشان نبوده است.

با وجود اینکه سال ها از آغاز صنعت میکروالکترونیک گذشته است و کشور ما، هنوز به آرامی گام های اول خود را برمی دارد؛ گام هایی که تولیدکنندگان الکترونیک در طول سال ها برداشته اند و از این مرحله عبور کرده اند. این در حالی است که سرعت بالای فناوری ساخت قطعات الکترونیکی و رشد این فناوری از یک سو و فرایندهایی که در سال های اخیر در واردات قطعات الکترونیکی شکل گرفته اند، از سوی دیگر ورود به این صنعت را دشوار و تقریبا غیرممکن کرده است.

به نظر می رسد بهتر است ایده ساخت و تولید قطعات الکترونیکی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی را دنبال کرده و  با سفارش و واردات قطعات الکترونیکی از چین، اروپا و غیره، همان شیوه ساده گذشته و البته کمتر دردناک واردات تجهیزات و قطعات الکترونیکی را دنبال کنیم و به امید روزهای درخشان تر به انتظار بنشینیم.

فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیکی، مخابراتی، صنعتی و رباتیک

همان طور که گفته شد قیمت قطعات الکترونیکی متفاوت است و خریدار باید آنها را در صورت نیاز خریداری کند. برای خرید این قطعات با قیمت مناسب بهتر است به بازار قطعات الکترونیکی رفته و در مورد قیمت قطعات الکترونیکی از بازار استعلام گرفته تا محدوده قیمت را بدانیم تا با توجه به نوع نیاز و بودجه درنظر گرفته خود خرید مناسبی داشته باشیم.

علاوه بر این، شما می توانید به فروشگاه قطعات الکترونیکی آنلاین مراجعه کنید و قیمت ها را برای قطعات مختلف با هم بررسی کنید. این مجموعه ها خدمات مختلفی را با فروش قطعات الکترونیکی و مخابراتی، صنعتی و رباتیک به صورت آنلاین ارائه می دهند. شایان ذکر است که آژانس های مشهور این قطعات را با بهترین قیمت ها به فروش می رسانند و خریدارانی که قصد خرید قطعات بیشتر الکترونیکی را دارند می توانند با مراجعه به این فروشگاه ها  قطعات الکترونیکی را با قیمت مناسب تری بخرند.

همان طور که گفته شد قیمت قطعات الکترونیکی متفاوت است و خریدار باید آنها را در صورت نیاز خریداری کند. برای خرید این قطعات با قیمت مناسب بهتر است به بازار قطعات الکترونیکی رفته و در مورد قیمت قطعات الکترونیکی از بازار استعلام گرفته تا محدوده قیمت را بدانیم تا با توجه به نوع نیاز و بودجه درنظر گرفته خود خرید مناسبی داشته باشیم.

علاوه بر این، شما می توانید به فروشگاه قطعات الکترونیکی آنلاین مراجعه کنید و قیمت ها را برای قطعات مختلف با هم بررسی کنید. این مجموعه ها خدمات مختلفی را با فروش قطعات الکترونیکی و مخابراتی، صنعتی و رباتیک به صورت آنلاین ارائه می دهند. شایان ذکر است که آژانس های مشهور این قطعات را با بهترین قیمت ها به فروش می رسانند و خریدارانی که قصد خرید قطعات بیشتر الکترونیکی را دارند می توانند با مراجعه به این فروشگاه ها  قطعات الکترونیکی را با قیمت مناسب تری بخرند.

فروشگاه الکترونیک