خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی در فروشگاه پیشرو تلاشگران، بسیار به صرفه و با کم ترین زمان ممکن ثبت و قابل سفارش میباشد. همچنین شما عزیزان در صورتی که قطعه مورد نظر خود را در سایت فروشگاهی ما پیدا نکردید، این امکان وجود دارد که از طریق راههای ارتباطی ثبت شده در سایت با ما تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان موارد مورد نیاز شما را تهیه و ارسال کنیم.

راهنمای خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی رواج یافته است. اگر شما بخواهید یکی یا برخی از قطعات الکترونیکی را تهیه کنید، می توانید با جستجو در سایت های عرضه قطعات الکترونیکی موفق به خرید و سفارش اینترنتی قطعات مورد نیاز خود شوید. در این صورت هم می توانید از بین قطعه یا قطعات با قیمت های مختلف در فروشگاه های اینترنتی، انتخاب خود را انجام دهید.

با اینترنتی شدن خرید و فروش قطعات الکترونیکی بیشتر کسب و کارها برای ارائه خدمات بیشتر اقدام به راه اندازی سایت فروش آنلاین قطعات الکترونیک و یا سایر تجهیزات کرده اند. کیفیت و قیمت در فروشگاه های مختلف، کاملا متغیر است و کاربران به راحتی می توانند قطعه دلخواه خود را یافت و خرید کنند.

مصرف کنندگان قطعات الکترونیکی شامل گروه های طراحان، تولیدکنندگان، تعمیرکاران، دانشجویان، هنر آموزان، علاقمندان به الکترونیک می باشند. هر یک از این گروه ها اولویت و انتخاب خاص خود را دارند. اما از بین این گروه ها طراحان و تولید کنندگان به دنبال خرید قطعات الکترونیکی ارزان اما با کیفیت بالاتر و اورجینال هستند. با این حال آن ها می توانند خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی را با کم ترین اتلاف وقت و انرژی از سایت فروشگاهی پیشرو تلاشگران انجام دهند.

راهنمای خرید قطعات الکترونیکی

نکات مهم در خرید

پس همانطور که متوجه شدید امروزه، افراد بسیار زیادی با قطعات الکترونیکی سروکار دارند. جالب است بدانید که قطعات الکترونیکی در هر وسیله ای از جمله تلفن همراه، تلویزیون، لوازم آشپزخانه و … نیز وجود دارند؛ به بیانی دیگر، وجود قطعات الکترونیکی در زندگی امروزه ما امری ضروری است. افراد بسیار زیادی در زمینه تولیدات وسایل الکترونیکی و برقی فعالیت می نمایند که نیاز شدیدی به قطعات الکترونیکی دارند. قطعات الکترونیکی شامل: خازن، دیود، ترانزیستور، آداپتور، ال سی دی و مقاومت های متغیر می باشند. خرید حضوری قطعات الکترونیکی سبب هدر رفتن وقت و بروز مشکلات بسیار زیادی از جمله ایجاد ترافیک و … می گردد. به همین دلیل، بهترین راه برای تهیه این قطعات، خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی می باشد.

 شما می توانید برای خرید وسایل الکترونیکی مورد نظر خود به صورت اینترنتی اقدام نمایید و آن ها را درب محل تحویل بگیرید. اما در هنگام خرید اینترنتی می بایست به نکاتی توجه کنید تا بتوانید خرید اینترنتی سودمندانه و مفیدی داشته باشید.

قطعات الکترونیکی چیست؟

امروزه زندگی بشر نسبت به گذشته نه چندان دور با علم الکترونیک متفاوت شده است. تحولات اخیر حتی در فکر بشر هم در قرون گذشته نمی گنجید. این تحولات منجر به راحتی و انجام راحت فعالیت های مختلف بشر و همچنین پدید آمدن امکانات مختلف و شگفت انگیز شده است. در علم الکترونیک به مطالعه قطعات الکترونیکی و تعمیر و عملکرد این قطعات پرداخته می شود.

 برای ساخت مدارهای الکترونیکی از قطعات الکترونیکی استفاده می شود. قطعات الکترونیکی،  قطعاتی گسسته هستند. بدون این قطعات مدارهای الکترونیکی از کار می افتند یا به خوبی کار نمی کنند. خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی به صرفه ترین خرید برای اینگونه قطعات می باشد.

کاربرد قطعات الکترونیکی

امروزه، با کنار یکدیگر قرار گرفتن قطعات الکترونیکی، یک مدار الکترونیکی به وجود می آید؛ و با کنار هم قرار گرفتن چند مدار الکترونیکی، یک دستگاه به وجود می آید که می تواند کار های افراد را آسوده تر انجام دهد. شاید در یک نگاهی ساده، قطعات الکترونیکی، یک شیء کوچک و ناتوان به نظر آیند؛ اما زمانی که تعدادی  از آن ها بر روی یک مدار قرار می گیرند، می توانند یک دستگاه بسیار مفید را راه اندازی نمایند.

قطعات الکترونیکی در ساعت، تلفن همراه، رایانه های رومیزی و همراه، تلویزیون، لوازم آشپزخانه، لامپ های کم مصرف، خودرو، ضبط صوت و … وجود دارند تا بتوانند تمامی وسایل نام برده را راه اندازی کنند. یکی از مهم ترین کاربرد های قطعات الکترونیکی، کنترل شدت جریان دستگاه می باشد.

 با کنترل میزان ورودی و خروجی نیروی الکتریکی در یک وسیله برقی، سبب می شود تا آن وسیله عملکرد بهتر و دقیق تری داشته باشد. جالب است بدانید که بر روی لیزر های بسیار قوی یا ترازو های دیجیتال، قطعات الکترونیکی بسیار کوچک حاکم هستند و تمامی دستگاه را هدایت می نمایند.

انواع قطعه های الکترونیکی

قطعات الکترونیکی از نظر کاربرد متفاوت هستند و به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

قطعات الکترونیکی اکتیو

این قطعات دارای جهت می باشند. قطعات اکتیو (فعال) به تنهایی کارکردی ندارند و بایستی به یک منبع خارجی همچون ولتاژ و جریان متصل شوند. این قطعات باعث بهبود و فعال شدن انرژی سیگنال مرتبط با خود می شوند. ترانزیستور و آی سی و گیت های منطقی از جمله موارد پرکاربرد قطعات الکترونیکی اکتیو هستند.

قطعات الکترونیکی پسیو

قطعات الکترونیکی پسیو، غیر فعال هستند و جهتی ندارند و برای کارکرد آن ها نیازی به منبع خارجی نخواهد بود‌. این قطعات نه تنها باعث بهبود یا فعال شدن انرژی سیگنال نمی شوند بلکه آن را تضعیف می کنند. خازن و دیود و سلف و مقاومت از جمله موارد پر کاربرد قطعات الکترونیکی پسیو هستند.

خرید آنلاین قطعات الکترونیکی

 قطعه های الکترونیکی پرکاربرد

اگر قصد خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی را دارید بهتر است با قطعات الکترونیکی  که کاربرد بیشتری دارند آشنا شوید، این قطعات عبارتند از:

آی سی

به مدارهای مجتمع می‌گویند‌. این قطعات الکترونیکی باعث ترکیب یا یکپارچگی قطعات الکترونیکی می شوند. شما می توانید در یک مدار الکترونیکی به جای کاربرد چندین قطعه همانند ترانزیستور یا خازن فقط از IC ها استفاده نمایید.

مقاومت

این قطعه الکترونیکی باعث کنترل جریان یک مدار الکترونیکی می شود. اگر به کاهش جریان الکتریکی نیاز داشتید، می توانید از این قطعه استفاده نمایید.

مقاومت ها از جنس های مختلفی ساخته شده اند از جمله این موارد می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

  • مقاومت فیلم کربن
  • مقاومت فیلم فلزی
  • مقاومت های سیمی
  • مقاومت های اکسید فلزی
  • مقاومت های نوار فلزی.

شما می توانید برای آشنایی با انواع مقاومت ها به مقاله ای با همین عنوان مراجعه نمائید.

خازن

عملکرد خازن ها به این صورت است که جریان الکتریکی را ذخیره می کنند. به طوری که همانند باتری عمل می کنند و در صورت لزوم انرژی را به مدار بر می گردانند. این قطعه نیز از طریق خرید اینترنتی از فروشگاه پیشروتلاشگران قابل تهیه است.

دیود

این قطعات الکترونیکی باعث یک طرفه شدن جریان الکتریکی می شوند. شما برای تهیه سریع و راحت می توانید این قطعه را با خرید اینترنتی تهیه نمایید.

LED

این قطعه دیود ساطع کننده نور است. ال ای دی با ساطع کردن نور نشان دهنده ولتاژ بالا یا جریان الکتریکی بالا است. و از جمله مواردی است که می توان به صورت آنلاین آن را خریداری کرد.

ترانزیستور

این قطعه از قطعات الکترونیکی پیچیده یک مدار الکترونیکی محسوب می شود و باعث انتقال مقاومت از یک قسمت مدار که دارای مقاومت بالا است به قسمت دیگر که دارای مقاومت کمتری است، می شود. خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی انتخاب مناسبی برای تهیه این قطعه می باشد.

فیوز

اگر در مدار الکترونیکی شما وضعیت معیوب کشف شود، فیوز باعث قطع جریان الکتریکی می شود تا وضعیت معیوب برطرف شود. این قطعه با عملکرد خود عمر مدار الکترونیکی را بیشتر می کند. برای خرید این قطعه بی نظیر بهتر است به خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی روی آورید تا با این روش کیفیت بالاتری را به دست آورید.

ترفند های خرید قطعات الکترونیکی

یکی از مهم ترین ترفند های تهیه لوازم الکترونیکی به صورت اینترنتی، استعلام قیمت می باشد. همان طور که می دانید، وب سایت های بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه فروش قطعات و وسایل الکترونیکی فعالیت می نمایند. وب سایت ها برای آن که بتوانند مشتریان را مجذوب خود نمایند، سعی می کنند قیمت های متفاوتی را ارائه دهند. به همین دلیل، می بایست شما پیش از خرید به وب سایت های معتبر مختلف سر بزنید و ارزان ترین قطعه الکترونیکی را پیدا و خریداری کنید. به همین دلیل ما مقاله ای با عنوان بهترین سایت های خرید قطعات الکترونیکی را تهیه کرده ایم تا از سردرگمی در این زمینه خارج شوید.

برخی از وب سایت های فروش قطعات الکترونیکی، از کالا های بی کیفیت استفاده می نمایند تا بتوانند آن ها را با قیمت مناسب تری به فروش برسانند و مشتریان زیادی را مجذوب خود نمایند. به همین دلیل، باید در هنگام استعلام قیمت از قطعه الکترونیکی حتما تشابه آن را با دیگر قطعات بررسی نمایید و از کیفیت آن اطمینان حاصل نمایید. برای انجام این کار، می توانید از سریال نامبر حک شده بر روی قطعات الکترونیکی استفاده کنید تا بتوانید از اصالت قطعه اطمینان حاصل نمایید و خریدی سودمندانه داشته باشید.

امروزه، متاسفانه وب سایت های بسیار زیادی وجود دارند که پس از پرداخت هزینه جهت خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی، کالایی را ارسال نمی کنند. برای آن که بتوانید با خیالی آسوده خرید قطعات و وسایل الکترونیکی به صورت اینترنتی انجام دهید، می بایست پیش از پرداخت هزینه از طریق وب سایت فتا استعلام سایت فروشگاهی قطعات الکترونیکی استفاده نمایید.

مزایای خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی

در فروشگاه های اینترنتی، قطعات الکترونیکی متعددی برای سلایق مختلف به فروش می رسد. با خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی می توانید خریدی امن و به صرفه را تجربه کنید. قطعات الکترونیکی در سایت های مختلف عرضه این قطعات، به صورت کامل معرفی شده اند. شما بدون حضور فیزیکی در فروشگاه، خرید خود را انجام می دهید. حتی می توانید به راحتی از فروشگاه های مختلف دیدن کنید و هر قطعه ای را که می خواهید با مقایسه قیمت و کیفیت تهیه کنید. خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی بودجه شما را هم در نظر گرفته است تا با هر بودجه ای با کیفیت ترین قطعه الکترونیکی را تهیه نمایید.

 معایب خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی

خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی نیز از عیوبی برخوردار است که از جمله این موارد می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

اگر قصد دارید به صورت اینترنتی قطعات الکترونیکی را بخرید بایستی دقت کنید که سایت مورد نظر شما کلاهبردار نباشد و قطعات الکترونیکی ارائه شده در آن از کیفیت خوب و بالایی برخوردار باشد تا متضرر نشوید.

در خرید های اینترنتی امکان دیر رسیدن بسته شما وجود دارد. خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی نیز از این امر مستثنی نیست.

کاربرد قطعات الکترونیکی

نکاتی در خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی

یکی از مهم ترین نکاتی که می بایست در خرید های اینترنتی قطعات و وسایل الکترونیکی به روش اینترنتی رعایت کنید، توجه به سلامت کالا می باشد. در زمان تحویل کالا، پیشنهاد می شود یک مقاومت سنج یا اهم متر به همراه خود داشته باشید تا بتوانید پیش از پرداخت هزینه قطعات الکترونیکی، آن ها را تست نمایید و در صورت عدم سلامت کالا را مرجوع نمایید.

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی رعایت کنید، توجه  به برند و کیفیت کالا می باشد. اگر قطعات و وسایل الکترونیکی خریداری شده از کیفیت بالایی برخوردار نباشند، ممکن است در زمان استفاده از آن ها به مشکل برخورد نمایید. پیشنهاد می شود برای آن که بتوانید از کیفیت قطعات الکترونیکی خریداری شده اطمینان حاصل کنید، می توانید به بخش نظر سنجی در فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید و نظرات مشتریان را مشاهده نمایید و با مثبت بودن نظر آن ها، برای خریداری وسایل الکترونیکی به روش اینترنتی اقدام کنید.

چگونه خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی با هزینه ای مناسب انجام دهیم؟

همان طور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، وب سایت های فراوانی وجود دارند که در زمینه فروش قطعات الکترونیکی فعالیت می نمایند. برای آن که بتوانید قطعات و وسایل الکترونیکی را با قیمتی مناسب تهیه نمایید، می توانید با مراجعه به وب سایت های معتبر و مشهور اقدام نمایید چرا که آن ها برای جذب مشتری بیشتر، قیمت کالا های خود را ارزان و مقرون به صرفه تر در نظر می گیرند.

سخن پایانی

یکی از بهترین روش ها برای خرید قطعات الکترونیکی کمیاب و اورجینال، خرید اینترنتی می باشد. با خرید اینترنتی قطعات الکترونیکی، می توانید بدون آن که مجبور به پیمودن مسافت های طولانی و هزینه های اضافی، قطعات الکترونیکی مورد نظر خود را تهیه نمایید و مورد استفاده قرار دهید. پیشنهاد می شود که برای خرید قطعات الکترونیکی به صورت اینترنتی، حتما پیش از واریز هزینه استعلام امنیتی وب سایت فروشگاهی را دریافت نمایید تا بتوانید خریدی سودمندانه و مفید داشته باشید.